Jakie gogle motocyklowe wybrać?

Gogle motocyklowe są nieodzownym elementem każdego kasku motocrossowego, to dzięki nim chronimy swoje oczy przed wiatrem, brudem oraz promieniami słonecznymi. Dzięki odpowiednim goglom zapewniamy sobie bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Postaramy się przestawić kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Jakość wykonania

Gogle muszą być przede wszystkim lekkie oraz wytrzymałe, waga może negatywnie wpłynąć na komfort noszenia, natomiast niska wytrzymałość nie będzie chroniła w pełni naszego wzroku przed wszelkiego rodzaju pyłem, błotem czy kamieniami. Niskiej jakości plastiki, mimo niewielkiej wagi nie zapewnią nam odpowiedniego bezpieczeństwa, dlatego starajmy się wybrać od bardziej znanych producentów.

Kwota

Cena dobrych gogli waha się w granicach 100-400 zł, obecnie jednymi z najpopularniejszych marek jest Fox, Scott oraz Oakley. Wybierając tych producentów mamy pewność, że jakości gogli będzie na najwyższym poziomie. Na tych elementach warto nie oszczędzać, gdyż od nich jest uzależnione nasze zdrowie.

Udogodnienia

Jeśli sporo czasu spędzasz w terenie, wówczas warto zakupić zrywki, dzięki nim nie musimy co chwilę czyścić goli oraz zabezpieczamy je przed uszkodzeniem. Koszt takich zrywek nie jest wysoki, natomiast zdecydowanie poprawi komfort użytkowania.

Przed zakupem warto udać się do sklepu z kaskiem i przymierzyć dany typ gogli, tak aby dobrze były spasowane. Jeśli będziemy już zdecydowani na dany model śmiało możemy poszukać tańszych ofert w Internecie. Potrzebujesz pomocy w wyborze goli? Zostaw komentarz lub skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz