Od teraz zapłacisz za mandat kartą

Policja i rząd wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców i wprowadzają możliwość płacenia za mandat kartą. Rozwiązanie to obecnie jest dopiero w fazie testów, ale docelowo policja chce wprowadzić 2000 terminali płatniczych.

Ułatwienie zostało wprowadzone głównie dla kierowców zza granicy, aby mogli szybko i wygodnie zapłacić mandat. Obecnie kierowcy mogą płacić przelewem, podczas wystawienia mandatu otrzymuje się druczek, który należy opłacić do 7 dni. Takie rozwiązanie znajdzie pewnie swoich zwolenników i przeciwników, jeśli chce ktoś jak najszybciej zapomnieć o mandacie radzimy zapłacić kartą i mieć problem z głowy. Niezapłacenie mandatu może grozić wizytą komornika w naszym domu.

Moim zdaniem takie rozwiązanie może się sprawdzić, obecnie większość osób posiada przy sobie kartę płatniczą i transakcję może dokonać na miejscu. Inaczej będzie wyglądała sytuacja w przypadku, gdy ktoś nie posiada zdolności finansowej, w tym przypadku będzie miał możliwość wyboru tradycyjnego rozliczenia.

A jakie jest wasze zdanie na temat tego pomysłu? Czy faktycznie wszystkie radiowozy będą wyposażone w terminale płatnicze? Opiniami możecie dzielić się w komentarzach.

Dodaj komentarz