Żywność wpływająca na lepsze przyswajanie wiedzy

Kiedy próbujesz uzyskać lepsze oceny z egzaminów, jestem pewien, że korzystasz z każdej pomocy jaką możesz uzyskać: robienie notatek na zajęciach, uczenie się długimi godzinami, zadawanie pytań nauczycielom itp. Być może jednak zapomniałeś o czymś bardzo ważnym: o swojej diecie.

Na rynku istnieje wiele suplementów diety, które twierdzą, że są niezastąpione w obliczu nauki i przyswajania wiedzy. Na szczęście wszystkie ich składniki można znaleźć w żywności, którą kupujemy w supermarkecie, po znacznie niższej cenie. Jeśli więc chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego mózgu w czasie egzaminów, czy wiesz jakie pokarmy powinieneś jeść, aby się dobrze uczyć?

Ryby: Wiele ryb, takich jak łosoś i sardynki jest bogatych w omega-3, kwas tłuszczowy o wielu korzystnych właściwościach. Wśród innych właściwości, pomoże zapobiec pogorszeniu się stanu psychicznego, a także pozwoli ci łatwiej się skoncentrować.

Studiowanie na uniwersytecie kształcącym na odległość

Banany. Bardzo popularne nie tylko wśród studentów, ale także w świecie sportu. Jest to doskonałe jedzenie do nauki ze względu na dużą ilość witaminy C i potasu, Dzięki witaminie B6 ułatwi produkcję serotoniny i dopaminy. Jeśli te nazwy brzmią dla ciebie dziwnie, musisz tylko wiedzieć, że pomagają ci się lepiej skoncentrować.

Jaja. Wśród wielu właściwości, jajka są bogate w witaminy z grupy B. Znajdują się one w żółtku i nie tylko wzmocnią twoją odporność, ale także poprawią twoją koncentrację, zdolność do zatrzymywania informacji i pamięć długotrwałą. Jednak, aby uniknąć podniesienia poziomu cholesterolu, nie należy nadużywać jajek.

Orzechy włoskie. Prawdopodobnie wiesz, że orzechy włoskie pomagają zmniejszyć poziom cholesterolu, a także ryzyko zawału serca. Jednak dzięki zawartości fosforu przyczynią się również do zwiększenia wydajnościtwojego mózgu, co czyni je niezastąpionymi podczas nauki.